Jak naučit dítě jasně vyjádřit své myšlenky

V první části “Vývoj řeči. Jak naučit dítě jasně vyjádřit své myšlenky.” jsme si povídali o tom, jak naučit dítě je jasné, rozbalené nabídky, vyjádřit své myšlenky, touhy, emoce a pocity.

V tomto článku “Raného vývoje dítěte pomocí knih a her” budeme pokračovat v konverzaci o tom, jak zapojit brzy vývoj dítěte, rozvíjet jeho myšlení, paměť a řeč-za pomoci knih a her. A jak naučit dítě nebát se ptát, o tom, co je mu třeba.

Čtení knih.

Jedním z prvních dítě je čtení knih.

Děti milují poslouchat příběhy a příběhy. Moje dcera požádala číst stokrát po sobě jednu a tutéž knihu. Poprvé, když jsem se začala zabývat (prodejna) rozvojem řeči u dcery (přečtěte si o tom v první části), neustále vymýšlet, co jí mluvit, bylo mi těžko. Čtení knih bylo spásu. Kupovali jsme ty jednoduché, zkrácené pohádky. Nejprve jsem nerozuměl, proč se dcera zeptá číst stejnou věc na dlouhé časy za sebou, není to, že si pamatuje to, co? To je poměrně zdlouhavý úkol, po sobě 10-krát přečíst “Červenou čepici”. Už jsem nazpaměť a věděla jsem pohádku a téměř nikdo si ji, ale spíše zkráceně její . Ukázalo se, že nejen já zabývající se vývojem dítěte, ale také vyvinula svou paměť! Ale v určitém okamžiku jsem si uvědomil, že věc není v tom, že dcera by si pamatuje, co jsem jí četl. Jako něco, co ona mi říká:

— Vy to budete číst!

,, A jak?

To se opakuje nazpaměť kompletní nabídka z pohádky (kde najdu dětský psací stůl) puntíku do puntíku, jak je v něm napsáno.

Tak u nás a přijde, a ona poslouchala a poslouchala, co jsem jí četl, a při tom sledují, aby vše bylo stejně. Pokud něco není tak, pak je to , a ona prosila číst “správně”. A já jsem udělal závěr, že to není její rozmary, a pro něco potřebuje správnost čtení knih. Ona to není jen rozmarná, to asimilátů něco důležitého pro sebe. Tak a žádá si přečíst další a další. A začala jsem číst tolikrát, dokud ona říkala: “Pojď jinou”.

A pak jsem začala ne jen číst, ale také se zapojit do vývoje dítěte a jeho paměti vědomě. Stal se konkrétně slova v textech, a dcera je sama. Buď celé slovní spojení.

Slovní hra.

Slovní hry jsou skvělý způsob raného vývoje dítěte.

Je to zjednodušená hra ve Městě. Místo měst jen nějaké slovo, dítě volá slovo začínající na poslední písmeno zvaném slova. Například:

— Oranžový-nos-sova a tak dále

Mé dcery, je tato hra velmi líbí. Hrajeme v ní, když jedeme v dopravě, nebo čekání v čekárně u lékaře a v každém místě, kde budete muset čekat na nějakou dobu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *