Lub słowa kończące się na Ja

Lub słowa kończące się na ” Ja wredna litera. Jeśli długo jej wyciagnac ja-Ja-Ja. To w końcu usłyszymy A. Też wyjaśniam, że jest to litera składa się z dwóch dźwięków. i A. Dlatego słyszymy A. Oczywiście, że nie pamięta zasad, ale na słuch orientuje się błyskawicznie. I już następnym razem się nie myli, a raz słyszy Ja.

Gdy dziecko nie znajduje słów — pomóżcie. Przecież twoim zadaniem tu nie wygrać u dziecka, a zajmować się wczesnym rozwojem dziecka, wyposażyć go w jak największą ilość słów. Oto, na przykład, wczoraj grali, aż czekali, kiedy nas trafi na basen. Córka nie mogła znaleźć słów na literę N. Ja jej mówię:

— Daj sobie przypominać różne rzeczy. Na przykład, meble w mieszkaniu.

Myśli, ale nie znajduje.

— Dobra, teraz przypomnijmy łóżka.

Myśli i znajdzie słowo poszewka.

To słowo i wymyśliłam, i zdałam sobie sprawę, jak najlepiej zapamiętać.

Kolejna gra, mająca na celu wczesnego rozwoju dziecka. Jest podobna do gry w Polu Cudów. Daję córce wyjaśnienie słowa, podpowiedź — i ona zgaduje. To też dobrze rozwija myślenie, wyobraźnię i pamięć. Na przykład:

— Co ty na nogi, aby nie były lodowate?

— Skarpetki.

W tej grze staram się szukać słowa, jej nieznane. Od razu wyjaśniam znaczenie tego słowa. Za każdym razem, córka mówi coraz więcej nowych słów, i gra ciągnie się dłużej. Rezultaty są widoczne od gry.

Nie licz tylko na własne siły. Korzystaj z usług specjalistów. Podczas jazdy na kursy edukacyjne, do skierowania terapii mowy, jazdy na obiekt, gdzie jest możliwość rozmowy z innymi ludźmi i dziećmi. Ponieważ u dzieci rozwój mowy i myślenia bezpośrednio związane z rozwojem fizycznym, zwłaszcza z rozwojem palców u rąk (motoryka mała), to ważne jest rozwijanie u dziecka ręce. Można robić z dzieckiem rękodzieła z gliny, rękodzieła z papieru lub rzemiosła ze słonego ciasta. Jest to przydatne dla rozwoju dziecka i zbliży was.

Również wykorzystywać każdą okazję, coś zapytać u swojego dziecka. Dla jasności, opowiem pewną historię. Przyszli na plac zabaw. U dziewczynki niezwykła zabawka. Córka przywiązanie do mnie i pyta: “Co to ma być?” Ja wiem, oczywiście, i nie jest mi trudno wyjaśnić, ale moim zadaniem w innym. Moim zadaniem w rozwoju dziecka, a nie na odpowiedzi. W tym momencie u mnie miał za zadanie nauczyć córkę pytać i kontaktować się z innymi dziećmi.

— Słuchaj, a ty podejdź do niej i zapytaj, jak się nazywa. Można spotkać, a potem powiedz, co cię interesuje, że to ona jest, a ona ci powie.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *