Zamiast zamachów samobójczych zaskakująco dobry wyścig

Dwa miliony w stolicy Libanu, Bejrucie, w tym roku grał w czternastym corocznym międzynarodowym maratonie. Tym razem, z zaskakująco dużym udziałem prawie 50.000 biegaczy. Na terytorium, które w większości związane z ryzykiem ataków terrorystycznych, ten wyścig był w duchu lat 60-tych, na znak pokoju i miłości.

 

Niektórzy twierdzą, jak to możliwe, że mało znana roślina ma liczbę uczestników na World Marathon Majors i depcząc po piętach największego zakładu tego typu na maraton nowojorski z ponad 50.000 uczestników. Pozwól nam treść, jednak powinno być rozważenie, że organizatorzy liczone wszystkie nogi w miejscu, a wynik zapomniał podzielić przez dwa. Bieg odbywa się pod patronatem Międzynarodowej Federacji IAAF Athletic, nawet z jej znakiem jakości srebra, więc to druga strona musi coś znaczyć. Dodatkowo sam prezydent IAAF Sebastian Coe był osobiście obecny.

Sami organizatorzy przyznają, że liczba uczestników w tym roku znacznie większa niż ich trzeźwi szacunków. przypisują go rośnie i rozwija kulturę biegania i joggingu w swoim kraju. Organizatorom udało się również osiągnąć i bliskie partnerstwo z prawie dwustu organizacji charytatywnych i instytucji, do których podróżują ze środków zebranych z wpisowego.

Na miejscu była premier Libanu Saad El-Hariri, który wyraził życzenie, aby jego kraj udało się mówić jednym głosem, jak legit jak to sukces sam w sobie maraton. “Ludzie powinni zwrócić uwagę na ich stan fizyczny, aby kontynuować wysiłki i czekamy,” powiedział premier między innymi.

Uczestnicy sami rasy podobno pochodzi z około stu różnych krajach. Wiele ulic stolicy, na maratonie przeznaczenia całkowicie zamknięta. Prezes Stowarzyszenia Maj Beirut Marathon El-Khalil wyraził przekonanie, że “Sport łączy ludzi i wiele podróżował biegaczy z całego świata tutaj, ponieważ wierzą w pokój i miłość.”

Duża część wyścigu poświęcono także osób niepełnosprawnych i według jego własnych słów, wiele z nich bardzo zadowoleni, jak również innych uczestników wyścigu maratonu. “To bardzo miłe maraton, piękne miejsce i dobra trasa,” skomentował polski zawodnik Rafał Wilk, który Beirut zdobył swój drugi w swojej kategorii.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *